0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

آیا اتریوم پس از مرج در برابر سانسور آسیب‌پذیرتر شده است؟‌ یک تحلیلگر پاسخ می‌دهد

مقاومت در برابر سانسور به معنی توانایی هر کسی برای استفاده از پروتکل‌هایی مانند بیت کوین و اتریوم بدون توجه به هویت اوست. با این حال، برخی از کارشناسان معتقدند این شبکه با انتقال به اثبات سهام از غیرمتمرکزبودن، یکی از اصول سه‌گانه بلاک چین فاصله زیادی گرفته است؛ مسئله‌ای مهم برای بزرگترین پلتفرم دیفای جهان که نتیجهٔ آن چیزی جز فشار بیشتر دولت‌ها برای سانسور نخواهد بود

کوبی مورگان، تحلیلگر سابق اف‌بی‌آی و محقق ارشد واحد تطبیق و جرائم شرکت مرکل ساینس (Merkle Science) در گفت‌وگو با کوین تلگراف نظرات خود را در مورد برخی از خطرات ناشی از انتقال اتریوم به اثبات سهام بیان کرد.

او گفت:

ارتقای اتریوم به اثبات سهام می‌تواند آن را در برابر مداخله و سانسور دولت‌ها آسیب‌پذیرتر کند.

با وجود آنکه، بحث‌های زیادی دربارهٔ‌ مسئله متمرکز‌شدن اتریوم تا پیش از انجام مرج صورت گرفته است؛ مورگان تأکید می‌کند که هزینه گزاف تبدیل‌شدن به یک اعتبارسنج می‌توانند منجر به افزایش تراکم نودهای اعتبارسنج در صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال مانند بایننس، کوین‌بیس و کراکن شود. 

برای تبدیل‌شدن به یک نود کامل بری اعتبارسنجی در شبکه اتریوم،‌ باید ۳۲ توکن اتر را در شبکه سهام‌گذاری کنید. ارزش این مقدار با درنظرگرفتن قیمت اتریوم در زمان نگارش مقاله، چیزی در حدود ۴۷٬۰۰۰ دلار است.

شرکت تحلیل بلاک چین نانسن (Nansen) در اوایل ماه جاری و پیش از ادغام  گزارشی را منتشر کرد که نشان می‌دهد تنها ۵ نهاد ۶۴درصد از اتریوم‌های سهام‌گذاری‌شده را کنترل می‌کنند

آیا اتریوم پس از مرج در برابر سانسور آسیب‌پذیرتر شده است؟‌ یک تحلیلگر پاسخ می‌دهد

مورگان در ادامه گفت که این مؤسسات بزرگ‌ از خواسته‌های موهوم دولت‌های جهان پیروی خواهند کرد. زمانی که این نودهای اعتبارسنج آدرس‌های تحریم‌شده را شناسایی کنند، می‌توانند پاداش آنها را به‌شدت کاهش داده و سپس با منع دیگر کسب‌وکارها از داشتن تعامل، آنها را از سیستم کنار بگذارند.

یا از قوانین پیروی می‌کنید یا تعامل خود را (با دیگر کسب‌وکارها) از دست خواهید داد … یا در معرض خطر جریمه‌شدن، بررسی و بازخواست دقیق و احتمال تحریم‌شدن قرار خواهید گرفت.

ویتالیک بوترین در تماسی تلفنی در ۱۸ اوت (۲۷ مرداد) با توسعه‌دهندگان درباره این خطر صحبت کرد. او خاطر نشان کرد که حذف یا فیلتر تراکنش‌های تحریم‌شده به انتخاب اعتبارسنج‌ها، می‌تواند یکی از شکل‌های سانسور باشد.

بوترین در ادامه گفت تا زمانی که برخی از اعتبارسنج‌ها از تحریم‌ها پیروی نکنند، این سانسور موقتی خواهد بود؛ زیرا این تراکنش‌ها در نهایت در بلاک‌های بعدی پردازش خواهند شد.

میکسر ارز دیجیتال تورنادو کش، اولین قرارداد هوشمندی بود که در ۸ اوت (۱۷ مرداد) توسط یک نهاد دولتی ایالات متحده تحریم شد. در واکنش، نهادهای مختلفی تحریم‌ را رعایت کرده و از دسترسی آدرس‌های تحریم‌شده به محصولات و خدمات خود جلوگیری کرده‌اند.

این تحول جدید تأثیر زیادی بر جامعه اتریوم داشت، به‌طوری که آنتونی ساسانو(Anthony Sassano)، یکی از بنیانگذاران ات‌هاب (EthHub)، در ماه اوت توییت کرد که اتریوم را یک شکست می‌داند و در صورت دائمی‌شدن سانسور آن را ترک خواهد کرد.

آیا اتریوم پس از مرج در برابر سانسور آسیب‌پذیرتر شده است؟‌ یک تحلیلگر پاسخ می‌دهد
به مطلب “

آیا اتریوم پس از مرج در برابر سانسور آسیب‌پذیرتر شده است؟‌ یک تحلیلگر پاسخ می‌دهد

” رای دهید:

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.