0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

d8a2d985d988d8b2d8b4 d8a7db8cd8acd8a7d8af d985d8add8b5d988d984d8a7d8aadb8c daa9d987 d8a8d8b2d988d8afdb8c d8a8d987 d981d8b1d988d8b4daaf 64ca330df2f99

در این مقاله از آموزش گام به گام راه اندازی فروشگاه اینترنتی پایگاه دانش تم آفقصد داریم روش ایجاد برچسب به زودی برای محصولاتی که در فروشگاه موجود نیستند و قرار است به زودی به انبار اضافه شوند را به شما آموزش دهیم. با استفاده از این برچسب به کاربر نشان می دهید که یک محصول قرار است به زودی منتشر شود و در صورتی که قصد خرید آن را دارید می توانید در آینده ای نزدیک آن را از فروشگاه خریداری نمایید. درج برچسب بزودی روی محصولات ووکامرس دو مزیت بسیار مهم را برای فروشگاه اینترنتی شما خواهد داشت.

  • مورد اول این است که شما با درج برچسب بزودی روی محصولات ووکامرس به کاربر اطلاع رسانی می کنید که می تواند در آینده ای نزدیک محصول را از طریق فرروشگاه شما خریداری نماید و همین امر سبب می شود تا مشتریان شما منتظر رسیدن محصول مورد نظر باشند.
  • مزیت بعدی این است که قبل از اینکه فروش محصول آغاز شود، گوگل لینک مربوط به محصول را مشاهده کرده و آن را ایندکس می کند. بدین ترتیب شما می توانید رتبه های بالاتر نتایج گوگل را برای محصولی که هنوز منتشر نشده است، به دست بیاورید.

برچسب بزودی روی محصولات ووکامرس

در آموزش های قبلی روش درج محصول در ووکامرس را با هم بررسی کردیم. حالا روش ایجاد حالت «به زودی» را به صورت آزمایشی برای یکی از محصولات موجود در فروشگاه انجام می دهیم. به همین منظور باید در پیشخوان وردپرس خود روی منوی «محصولات» کلیک کنید تا لیست محصولات به شما نشان داده شود.

برچسب زدن روی محصولات در ووکامرس

سپس روی نام یکی از محصولات یا دکمه ویرایش پایین آن کلیک کنید تا صفحه مربوط به آن باز شود.

برچسب زدن روی محصولات در ووکامرس

در این صفحه تمامی اطلاعات مربوط به محصول قابل مشاهده خواهد بود. برای درج برچسب بزودی روی محصولات ووکامرس تنها کافی است تیک گزینه به زودی را فعال کنید. پیشنهاد ما این است که قیمتی برای محصول قرار ندهید. در نهایت نیز روی دکمه «به روز رسانی» کلیک کنید تا تغییرات اعمال شده ذخیره شود.

انبارداری در ووکامرس

پس از درج برچسب بزودی روی محصولات ووکامرس اگر صفحه مربوط به محصول مورد نظر را باز کنید، می بینید که گزینه «افزودن به سبد خرید» حذف شده است و دیگر قیمتی برای محصول ارائه نمی شود. در کنار تصویر محصول پیامی تحت عنوان «به زودی» منتشر شده و امکان وارد کردن آدرس ایمیل برای حالت «وقتی موجود شد به من اطلاع بده» نیز فراهم می شود.

برای ایجاد این قابلیت یک پلاگین طراحی شده است که به کمک آن می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن این کار را انجام دهید. برای پیدا کردن دسترسی به این پلاگین باید از طریق منو ووکامرس، زیر منو «به زودی» را انتخاب کرده و آن را در یک تب جدید باز کنید.

انبارداری در ووکامرس

در این قسمت می توانید ایمیل های وارد شده را مدیریت کنید. زمانی که فردی آدرس ایمیل خود را وارد می کند، در لیست درخواست های کاربران ایمیل آن فرد نشان داده می شود. تعداد ایمیل هایی که برای یک محصول ارسال شده اند نیز در قسمت «تعداد درخواست دهندگان» قابل مشاهده است.

انبارداری در ووکامرس

بعد از اینکه محصول مورد نظر ایمیل شد، شما می توانید روی دکمه «کپی ایمیل درخواست دهندگان» کلیک کنید تا تمامی این ایمیل ها انتخاب شود. سپس آنها را در یک نوت وارد کرده و فایل مربوطه را ذخیره کنید. بدین ترتیب می توانید به تمامی آنها ایمیل بزنید و انتشار شدن محصول مورد نظر را اطلاع دهید. در آخر نیز با کلیک بر روی گزینه «حذف» تمامی ایمیل هایی که برای یک محصول ارسال شده اند، حذف می شود.

در آموزش های قبلی چگونگی درج محصول به صورت تخصصی را با هم بررسی کردیم. اما در شرایطی که محصولی در انبار موجود نباشد و تصمیم داشته باشید به زودی آن را تهیه نمایید می توانید در کنار محصول مربوطه برچسبی تحت عنوان بزودی درج شود. با درج برچسب بزودی روی محصولات ووکامرس خریدار از وضعیت انبار آگاه شده و در آینده نه چندان دور مجددا جهت تهیه محصول به فروشگاه مراجعه خواهد کرد.

آموزش قدم به قدم فروشگاه اینترنتی

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.