0917-062-0010

مشاوره رایگان

9 صبح تا 9 شب

شنبه تا پنجشنبه

آمارهای تازه: سرمایه‌گذاران مشغول فروش یورو و پوند و خرید بیت کوین هستند

هم‌زمان با سقوط ارزش بسیاری از ارزهای فیات جهان در برابر دلار، توجه بخشی از سرمایه‌گذاران به ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین و اتریوم جلب شده است. در این میان، فعالیت سرمایه‌گذاران بریتانیایی و اروپایی نیز پررنگ به نظر می‌رسد.

به گزارش فین بولد، داده‌هایی که پلتفرم تحلیلی مساری (Messari) به‌تازگی منتشر کرده است، نشان می‌دهد بخشی از سرمایه‌گذاران بریتانیا و اتحادیه اروپا در حال فروش پوند و یوروهای خود هستند و در حجم بی‌سابقه‌ای اقدام به خرید بیت کوین کرده‌اند.

تحلیلگران مساری می‌گویند:

از آنجا که اشخاص فعال در بریتانیا و اتحادیه اروپا شاهد کاهش ارزش ارز رسمی خود هستند، به‌طور محسوسی پوند و یوروهای خود را فروخته و با آنها بیت کوین می‌خرند. اگر این اقدام تنها جهت کسب سود از نوسان قیمت این ارز دیجیتال بود، آن وقت حجم معاملات [در بازار جفت‌ارزهای «بیت کوین/ پوند» و «بیت کوین/ یورو»] نیز تنها به‌اندازه مه ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) و مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸) افزایش پیدا می‌کرد.

آمارهای تازه: سرمایه‌گذاران مشغول فروش یورو و پوند و خرید بیت کوین هستند
نمودار حجم معاملات بازار جفت‌ارزهای «بیت کوین/ یورو» و «بیت کوین/ پوند».

طبق نمودار بالا، حجم معاملات بازار بیت کوین/ یورو در هفته بین ۲۲ تا ۲۷ سپتامبر (۳۱ شهریور تا ۵ مهر) به ۵۰٬۰۰۰ واحد رسیده است و آمار مشابهی هم برای بازار بیت کوین/ پوند ثبت شده است. علاوه بر این، سرمایه‌گذاران بریتانیایی و اروپایی استقبال نسبتاً خوبی هم از اتریوم داشته‌اند.

مساری در این باره گفته است:

بازار اتریوم شاهد ورود سرمایه اشخاص اروپایی و بریتانیایی است، با این حال جهش حجم معاملات آن به اندازه بیت کوین نیست. حجم معاملات بازار «اتریوم/ پوند» افزایش یافته، اما این رشد مانند بسیاری از روزهای معاملاتی عادی قبلی بازار است؛ مثل اواخر ۲۰۲۰ و اوایل ۲۰۲۱.

آمارهای تازه: سرمایه‌گذاران مشغول فروش یورو و پوند و خرید بیت کوین هستند
نمودار حجم معاملات بازار جفت‌ارزهای «اتریوم/ یورو» و «اتریوم/ پوند».

روز ۲۶ سپتامبر (۳۰ شهریور) حجم معاملات بازار بیت کوین/ پوند در صرافی‌های ارز دیجیتال به بالاترین سطح تاریخ خود در ۸۸۱میلیون دلار رسیده بود. این در حالی است که حجم معاملات در بازار این جفت‌ارز طی ماه‌های اخیر معمولاً چیزی حدود ۷۰میلیون دلار بود.

گفتنی است طبق داده‌های پلتفرم تحلیلی سانتیمنت (Santiment)، مجموع حجم معاملات بیت کوین نیز روز ۲۹ سپتامبر (۷ مهر) به بالاترین سطح خود در ۳ ماه گذشته، یعنی ۴۲.۶۸میلیارد دلار رسیده بود.

در حال حاضر بیت کوین با افتی کمتر از یک درصد در ۲۴ ساعت گذشته و رشدی ۱.۴۰درصدی در ۷ روز اخیر، با قیمت ۱۹٬۲۸۰ دلار معامله می‌شود. حجم بیت کوین‌های هودل‌شده نیز اخیراً به بالاترین سطح خود در ۵ سال گذشته در ۷.۵۰میلیون واحد رسیده است.

اتریوم نیز اکنون با قیمت ۱٬۳۱۰ دلار خریدوفروش می‌شود و در ۲۴ ساعت و هفت روز گذشته کمتر از یک درصد افت قیمت داشته است. تعداد آدرس‌های جدیدی هم که روزانه در شبکه این ارز دیجیتال ساخته می‌شود، به‌تازگی کاهش محسوسی داشته است که می‌تواند یک نشانه نزولی برای اتر باشد.

به مطلب “

آمارهای تازه: سرمایه‌گذاران مشغول فروش یورو و پوند و خرید بیت کوین هستند

” رای دهید:

ارسال پاسخ

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.